Review: L'oreal Extraordinary oil.
 • Hair has a glowing shine
 • Feels intensely nourished
 • Flows with silky softness
 • Seems sumptuously smooth
 •  Looks beautifully perfected
I have found the One and Only product for my hair! This oil is just so perfect that i don't know even where to start writing!:))
Ok,it is a 5 in 1 oil that comes in a quite heavy class type bottle with a pump.It contains 6 different flower extracts.Oil itself is sheer and has mild nice scent.It remindes me of Oriflame Swedish spa products.What i really like that the oil is not greasy and sticky like the other oils that i have used, it's so velveti,light and there is just no words to describing that texture;) It is multi usage- ,so use it before washing your hair with shampoo,before blow drying,apply it just for intense repairing and keep it under a towel,before swimming in the pool ,there is just so many ways to use that oil.:) I tried mine at first when my hair was towel dryed and i just flipped my hair and started applying,working my way up.Like i sayed it's not greasy and i didn't have to wipe my hands after. And i let it dry naturally. Oo and i used 3 pumps:) After, my hair was soooo silky and not heavy and the shine was just mind blowing!:) The other time i blow dried my hair and again my hair was so so so smooth ,silky and i just couldn't stop touching my hair:) They looked so healty and even the next day all the goodness was still in my hair:)Non of the oils that i have been using , have never ever give me that kinda a result:).No wonder that they call it Extraordinary!:) It's also available for coloured hair( with a red label)

Olen enda jaoks avastanud selle Ainsa juuksehooldus toote.See toode on lihtsalt nii super, et ma ei tea isegi kohe kust peale hakata:)
Tegemist on 5 in 1 õliga mis on suhteliselt raskes klaasimoodi pudelis ja pumbaga.Sisaldab see 6 erinevat lille ekstrakti.Õli on läbipaistev ja kerge,meeldiva l6hnaga.Meenutab mulle Oriflame Spa tooteid.Toode on mitte kleepuv,sametine,kerge ja ei jäta juukseid raskeks ega rasvaseks.Kasutusviise on tootel hulgaliselt: Ennem šhampooniga pesu kanna juustele ,et taastada loomulik kaitse;ennem fööniga kuivatamist;läike saamiseks soojenda 6li pihkude vahel ja kanna juustele;ennem ujumist;sügavhoolduseks kanna 6li kas pooleks tunniks v6i isegi kogu ööks niisutatud rätikusse ja loputa jaheda veega.
Mina esimest korda kandsin 6li niisketesse juustesse 3 pumba täit ja lasin lihtsalt kuivada.Juuksed olid pärast nii pehmed ja siledad,polnud rasked ega rasvased ja läige oli lihtsalt pimestav:D Teisel korral föönitasin juukseid  ja mitte kunagi varem pole mu juuksed nii kohevad,kerged,siidised ja terved välja näinud! Ei suutnud käsi oma juustest eemale hoida:) Ka järgneval päeval olid mu juused perfektsed! Pole siis ka ime et nad seda "Maagiliseks õliks" kutsuvad:) K6ik eelnevad 6lid ja tooted kahvatuvad selle k6rval igatahes!:)Saadaval ka värvitud juustele ja selle leiab punase sildi järgi.

4 comments:

 1. Hey that’s cool, I really liked it. Will be eagerly waiting for more.
  Well I have blog on some great Natural Stuff, so it will be good to see you there

  My Blog :- Nature Health Secrets

  and will love to hear from you even if its about something I need to change in my blog.
  And please carry on doing this great work.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for stopping buy!:) I will go and check your blog out and i will follow!:)

   Delete
 2. Mulle meeldis väga selle toote lõhn. Selline mõnus männi või käbi aroom, mis andis talvel juukseotsi nuusutades isegi sooja. See on ka üks minu lemmikuid. Samalaadne on ka Kerastase Elixier Moringa juukseõli - see on minu teine lemmik.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olen täitsa n6us l6hna osas! Väga m6nus ja meeldiv:D

   Delete